wtorek, 20 stycznia 2015

Przeziębienie, katar u noworodka/ niemowlaka.


Mamy zimę, a "jak jest zima to musi być zimno".
Tegoroczne "zimno" jest nietypowe.
Raz jest mróz, przymrozek, ze śniegiem lub bez. Innym razem temperatura na plusie, deszcz, plucha, wilgoć lub piękna wiosenna pogoda. Przy takich zmianach atmosferycznych nie trudno o przeziębienia czy katar, szczególnie u noworodków/niemowlaków. 

Jak sobie z tym poradzić?Urszulka męczyła się z przeziębieniem 2 tygodnie, potem jedna niedzielna Msza Św. i kolejne 2 tygodnie katarku. W przypadku noworodków, czy niemowlaków, każde infekcje należy konsultować z lekarzem, nigdy nie wiadomo do czego mogą one prowadzić. My swoją Panią doktor odwiedzałyśmy  co tydzień. Całe szczęście katarek nie przeobraził się w nic innego.
Zalecenia Pani doktor był jasne : 
zakraplać i czyścić nosek.

Do czyszczenia noska służy nam Frida. Gdy Floruś był malutki, początkowo używaliśmy gruszki. Okazało się, że siłą z jaką czyści ona nosek, jest tak duża, że w końcu z noska poleciała krew. OD tamtej pory w naszym domu nie ma gruszki.

Niezawodna okazała się Frida, lub inny tego typu aspirator, dzięki któremu to my decydujemy o mocy czyszczenia.

Cena 23,19 zł


Nosek zakrapiałam Sinomarinem dla niemowląt, ale w aptekach można dostać masę tego typu "leków" w przeróżnych cenach. Ta woda jest bardzo wydajna i zawsze świeża. Jednorazowo zakraplamy do każdej dziurki po trzy kropelki. Odczekujemy chwile i wtedy czyścimy nosek.

Cena : 21,02 zł


Na Ule w domu czeka już Pneumovit Baby, jest on jednak dopuszczony powyżej trzeciego miesiąca. Dla nas to oznacza jeszcze miesiąc oczekiwania.


Cena: 14,19 zł

Jednak, NAJSZYBSZĄ poprawę zauważyłam po zakraplaniu noska własnym mlekiem. Jak wiadomo mleko matki to naturalny antybiotyk, Warto zatem je stosować w różnorodny sposób.

Mleko ściągałam do miarki dołączanej do syropów. Jednorazowo wystarczy 2,5ml. Za każdym dawkowaniem warto zakraplać świeżym mleczkiem. Zakraplałam po 3 kropelki w każdą dziurkę, tak często jak było to konieczne. Do tego celu używałam zakraplacza, który można dostać w każdej aptece.Cena 3,20 zł


Mam nadzieję, że moje doświadczenie i rady, posłużą wam w walce z katarkiem. Pamiętajcie także o zakraplaniu suchego noska lub nawilżaniu powietrza w domku. Teraz przy ogrzewaniu często mamy problem z wysuszonymi śluzówkami.

pozdrawiam cieplutko w ten piękny śnieżny dzień1 komentarz:

  1. Jedyne co sprawdziło się u mnie na sto procent to odciągaczka do odkurzacza Abakus Baby.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...