środa, 4 marca 2015

Czytanie to wyzwanie 2/52

Akcja czytanie to wyzwanie idzie nam strasznie. Książki czytamy codziennie, nawet kilka razy dziennie, ale zdanie z nich relacji to jak widać straszny problem. 

Wracam do "żywych" i nadrabiam zaległości, więc dziś książka 


Samoloty

Wydawnictwo: Egmont


Z założenia książka jest przeznaczona dla dzieci starszych. Zakładam, że około 8 lat, które potrafią już czytać. Książka motywuje do spędzenia wspólnego czasu z rodzicem. Większa część książki jest napisała dla rodziców, jednak są małe fragmenty przygotowane specjalnie do czytania przez dzieci.Jak opisuje autor: Zaledwie kilka minut dziennie spędzonych z dzieckiem na wspólnej lekturze książek wystarczy, aby utrwalić w nim nawyk czytania. To z kolei najlepszy sposób na rozwijanie wyobraźni i umiejętności językowych, rozbudzanie ciekawości i ćwiczenie koncentracji. 
Czytanie to jednak przede wszystkim doskonała zabawa i wspaniały sposób wzmacniania pozytywnych relacji między rodzicem i dzieckiem. Wspólnie odkryjcie niezwykły świat Dusty'ego i jego przyjaciół!


Książka jest dość tania ok. 7zł. Pełna pięknych ilustracji zawiera dłuższą treść. 
Mój 3 latek, jest jeszcze za mały by w pełni korzystać z przeznaczenia tej książeczki, ale uważam że jest ona idealna dla dzieci już czytających. Pozwala na spędzenie wspólnego czasu z rodzicami i motywuje do czytania, co w dobie komputerów, tabletów i wszelkich iPhonów itp. jest niesamowicie ważne.

Swoją książeczkę zakupiliśmy w TESCO, seria ta zawiera wiele różnych tytułów.


pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...