czwartek, 7 listopada 2013

Pomysł na prezent dla 2-latka

   Wielkimi krokami zbliżają się święta. Ja i mój niedawno świętowaliśmy swoje urodziny, a tu już czas na planowanie gwiazdkowych prezentów. W pierwszej kolejności zaprezentuję prezenty, które mój Synek otrzymał na urodziny. Następnie postaram się pokazać nasze mikołajowe pomysły.

Florian (tak ma na imię mój Syn) ma bzika na punkcie jak on to mówi " Ijo Ijo", cokolwiek związanego ze służbami ratunkowymi sprawia mu wiele radości. Dlatego prezenty były głównie o tej tematyce.  

1. Zestaw pościeli w wozy strażackie i policyjne. Prezent idealny. Mały ma już piżamkę z Lidla w wóz strażacki, a teraz i pościel. Dzięki niej dużo chętniej kładzie się do łóżeczka.2. Wóz strażacki - tego nigdy za wiele. Auto jest sporych rozmiarów, ma sygnały świetlne i dźwiękowe, oraz zbiornik na wodę. Za pomocą węża i pompki można lać wodę - " gasić pożar"3. Chełm strażacki. To chyba było największe zaskoczenie jeżeli chodzi o prezent. Szczerze nawet nie miałam pojęcia, że można coś takiego kupić. Ale prezent idealny. Mały często go ubiera. Mieści swój mały tyłek na auta i z dźwiękiem Ijo Ijo jedzie na "akcje".
4. Przesyłka z firmy Rossmann - Synek dostał także list z urodzinową koszulką, od Drogerii. Jesteśmy zapisani do niemieckiego programu babywelt, stąd ten prezent. W liście poza koszulką, którą mały jest zachwycony z powodu nadrukowanego numeru ( w jego języku to GOL, bo przecież numery na koszulkach mają sportowcy - piłkarze) były także zniżki na zakupy  w Rossmann, głównie produktów dla dziec, kaszki mleka itp. 

Teraz kilka naszych Świątecznych pomysłów.

Rower biegowy. Na wiosnę Florian będzie miał 2,5 roku. Myślę, że to dobry czas na tego typu prezent.Wózek dla lalek. Mój Synek podpatrując troskę Taty o niego. Zaczyna troszczyć się o swoje misie. Kładzie je do własnego wózka, przykrywa kocykiem i "lula" do spania. Kiedy jesteśmy w miejscu gdzie tylko może chętnie bawi się wózkami. Zastanawiam się do tego nad lalą, chyba że zdecydujemy się pozostać przy misiach. 
Link do Lalki Chłopca

Zwierzątka. Floruś rozpoznaje coraz więcej zwierzątek i uwielbia się nimi bawić. Jak narazie ma figurkę konia i krówki, 

Luneta. Każdy wie, że maluchy z dnia na dzień odkrywają nowe umiejętności.Jednego dnia ledwo chodzi, drugiego już biega. Nie chce powtarzać prostych słów, a kolejnego dnia składa zdania. Ostatnimi czasy jedną z ciekawszych zabaw jest podglądanie świata przez różne otwory. Rurka po ręcznikach papierowych, otwór  w drzwiach itp. Stąd pomysł na lunetę lub lornetkę. Na ten moment to są moje propozycje. Jeżeli coś więcej wymyślę zaktualizuję post :)
Dajcie znać co wy planujecie i sądzicie o moich pomysłach. 


całuję :*

2 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...