sobota, 2 maja 2015

Wózek Caretero Compass - oglądamy czy omijamy? - recenzja

Za mną już 5 miesięcy z Ulcią. Jak tylko pogoda pozwala, godzinami spacerujemy łapiąc świeże powietrze. Księżniczka, mimo, że bardzo chętnie zrywa się do siadania, jeździ jeszcze w gondoli. Często korzysta z możliwości dotlenienia się i przesypia cały spacer.Fakt, że głównie poruszamy się po mieście,  nie oznacza, że jest to idealny teren. Dziura na dziurze, nierówne chodniki, żwirówki itp. Caretero Compass nie miał z nami łatwo.
Mimo trudnych drogowych warunków Compass prowadzi się rewelacyjnie. Jest bardzo zwrotny. W bardzo delikatny i płynny sposób porusza się po wszelkich nierównościach. Prowadzenie go to czysta przyjemność. Dobrej jakości amortyzatory umilają spacer delikatnie bujając.


Gondola jest dość długa i szeroka, wydaje mi się trochę płytka. Dobrym rozwiązaniem jest regulacja dna. UIa jest w takim momencie, że zdecydowanie preferuje spacery 
z lekko uniesioną główką. Materiał z którego wykonana jest wózek, jest dość cienki. Obawiałabym się wożenia w nim Uleńki w czasie „arktycznych” zim bywających w Polsce. Na wszystkie pozostałe pory roku wózek nadaje się w 100%. 


W zestawie z wózkiem jest zdejmowana osłona, pod którą bez problemu zmieści się kocyk. Regulowana rączka nie za bardzo przypadła mi do gustu. Wysuwa się ona w górę 
i dół. Wolałabym „łamaną”, ale do tej też można się przyzwyczaić. Regulacji można dokonać jedną ręką, wciskając guzik i opuszczając lub wyciągając rączkę.


Wózek jest u nas od 3 tygodni, i już ma za sobą kilka dalszych podróży. Był z nami w Toruniu na Święta Wielkanocne i Grodzisku Mazowieckim na Spotkaniu Blogowym. 
Do małych bagażników (typu Ford Focus  hatchback) pasuje jak ulał. Dzięki temu, że zajmuje mało miejsca, po za wózkiem do bagażnika można zmieścić jeszcze torby podróżne.


Caretero jest idealnym rozwiązaniem dla Pań. Wózek jest bardzo lekki i składa się z ogromną łatwością. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Jest warty rozważenia dla osób mieszkających w blokach, które zmuszone są do ciągłego dźwigania go po schodach.
Compass posiada kosz na drobne zakupy. Jest on zawieszony dość nisko. Schodząc z wyższego krawężnika, kosz się ociera. 


Jak dla mnie wadą jest hamulec zamieszczony przy prawym kole. Jestem osobą lewonożną i zahamowanie wózka sprawia mi pewien kłopot. Podejrzewam, że jest to kwestia przyzwyczajenia, bo idzie mi coraz lepiej.
Wiem, że jest to wózek 2w1, ale żałuję, że w zestawie nie ma nosidełka (czyt. 3w1). Byłoby to ogromną zaletą i wygodą.


Niestety nie było nam dane testowanie spacerówki. W tym momencie Urszulka jest za mała. Jeszcze jakiś czas powozi się w gondoli. Korci mnie wypróbowanie wersji spacerowej, bo Córcia już rwie się do siadania. Niewiele jej brakuje by siadała całkiem sama. Dam jej jednak jeszcze trochę czasu.


Cena wózka 2w1 nie jest wygórowana. W internecie można wyszukać Caretero Compass już od 699zł.  Jest to dobra cena adekwatna do wózka.  Wózek wart jest uwagi, polecam obejrzenie go w sklepach. Na stronie Caretero w zakładce Dystrybucja – Dla Rodziców-Gdzie Kupić? Można znaleźć sklepy posiadające tę markę w ofercie.

pozdrawiam

2 komentarze:

  1. Witam. Czy miała Pani możliwość przetestowania wózka w wersji spacerowej? Jeśli tak proszę podzielić się opinią. Bardzo mi zależy. Pozdrawiam. Agnieszka

    OdpowiedzUsuń
  2. WiTAM JAK JEST GONDOLA CZY TA RACZKA OD SPACERÓWKI MOŻNA WYJĄĆ

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...